Co je to Airdrop?

Airdrop je v kryptoměnovém světě marketingová strategie, která spočívá v rozesílání tokenů komunitě.

Tokeny se zasílají na adresy peněženek, které se k airdropu kvalifikovaly.

A to buď zdarma nebo za drobnou službu jako je třeba retweetnutí, sledování stránek projektu na sociálních sítích či použití dané platformy.

Airdrop je tedy převod volné kryptoměny do peněženek uživatelů.

Pro mnohé kryptonadšence je to skvělý způsob jak rozšířit své krypto portfolio o několik stovek, tisíců nebo dokonce desítky tisíce dolarů.

Airdrop

V praxi to může vypadat třeba takto

Včasní uživatelé Ethereum Name Service (ENS) se mohou těšit pěti ciferné výplatě ve formě airdropu (řeč je o pěti místné částce v dolarech). 

Lidé zde byli odměněni za svou odvahu a průzkum poté, co tento protokol vypustil své tokeny.

Počet tokenů, které každý kvalifikovaný uživatel obdržel, vycházel z výpočtu, který zohledňoval dobu, po kterou byla adresa držitelem domény, a také délku registrace domény, přičemž mezní doba byla osm let.

Ti, kteří se kvalifikovali, obdrželi někde kolem 200 ENS tokenů. Nejvíce aktivní účastníci mohli získat až 1000 ENS tokenů. Při čemž jedna osoba mohla mít takových účtů více. Pro někoho tyto částky mohou znamenat změnu kvality života k lepšímu.

Hodnota ENS tokenu je v době psaní článku $75 dolarů.

Konkurence airdrop

Konkurence

Díky vysoké konkurenci mezi startupy je airdrop pokusem o to vystoupit z davu, vyčlenit se a přilákat co nejvíce potencionálních uživatelů.

Zároveň naplňuje jednu z hlavních ideologických myšlenek kryptoměn jako takových, kterou je decentralizace a tím férovou distribuci tokenů komunitě. 

V neposlední řadě je uvedení tokenu skvělá cesta jak získat prostředky pro financování projektu.

Upozornění na podvodný airdrop

Dejte pozor na podvody, někteří lidé vám zašlou e-mail nebo se budou vydávat za projekt který chystá airdrop. Vy pak připojíte krypto peněženku k jejich stránkám a druhý den bude prázdná. Stačí se podívat na Youtube.

Na co se těšit?

Tabulka s potencionálně nadcházejícími airdropy

5 1 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x