Měsíční graf

Dnes se zavírá měsíc, pro udržení konstruktivního obrázku to chce zavřít nad minule zdůrazňovanou důležitou týdenní, měsíční a současně kvartální rezistencí z března/dubna letošního roku o hodnotě 58 973,16, alternativně s „přimhouřením oka“ lze jako dostatečně silnou zavíračku teoreticky cokoliv nad úrovní cca 56 000. Ovšem zejména v takovém případě by prosinec neměl vidět nová low a rozhodně by se neměl zavřít níže – jinak v lepším případě delší chop, v tom horším případě nižší ceny.

Znovu zopakuji, že nejbližší měsíční support je na 47 140. Kvartální support je 35 041, nicméně prosincová, tedy roční zavíračka kdekoliv blízko té úrovně by znamenala ošklivou roční svíčku 2021 typu „shooting star doji“, roční zavíračka kdekoliv blízko té loňské by byl pak rovnou „gravestone doji“ – a roční reversal svíčky asi lépe brát vážně… Ale to už hodně předbíháme, aktuálně je rozhodující, jak se dnes zavře listopad.

Týdenní graf

Bohužel jsme sice neudrželi týden nad onou klíčovou týdenní, měsíční a i kvartální (nyní zřejmě znovu) rezistencí na 58 793,16 a zavřeli kousek pod ní na ceně 57 323,05, s tím, že minule zmiňovaný precizní týdenní S/R flip se support zónou mezi 53 000 – 51 000 jsme navštívili s poměrně solidním odrazem. Vzhledem k aktuální blízkosti cen ke klíčovým „klouzačkám“ EMA 21 a MA 20 bych nevylučoval, že je otestujeme. Pokud bychom je udrželi, myslím, že vymalováno a bejci můžou slavit -tedy alespoň z historického hlediska, pokud jsme tuto dvojici klouzavých průměrů udrželi, býčí trend pokračoval.

Z hlediska jakési teorie her ve stylu „ten support vole všichni vidí“ lze v případě dalšího býčího pokračování odtud čekat v podstatě dvě věci: 1. exponenciální klouzačka byla „předběhnuta“ a nové low už vskutku neuvidíme (nedošlo to na ni o cca 700 dolarů), nebo 2. půjdeme ještě i pod MA20, avšak pouze kratičce, podobně jako koncem září.

Jak to tedy vidím? Bitcoin musí tento týden zavřít nad 58 793,16, tento kvartální level je prostě aktuální alfou omegou veškerého TA zahrnujícího horizontální úrovně supportu a rezistence. Zavíračka nad = dobré, stále budu sázet na silný prosinec, zavíračka pod = buď tedy ještě jednou otestujeme klouzačky/aktuální lokální low 53 317,32/oblast okolo a pak jako konečně ten očekáváný odraz zpět do rostoucího trendu, alternativně se to teda začne sypat a medvědi si konečně příjdou zase na své…

Denní graf

Bullish case: „Konsolidace pod rezistencí = bullish“ – ano, je tak,  nicméně v takovém případě by bylo nejlépe už se nedívat moc níže, a tedy znovu získat ten klíčový level 58 793,16 jako support, tak samo lze uvažovat i o té denní vzsetupné trendové lince, které nám donedávna držela. Aktuálně však vidíme, že jak náš klíčový kvartální level, tak i naše trendovka jsou na denním grafu čerstvou rezistencí…

Bearish case: „Trendovka zlomená, aktuálně se tváří jako rezistence, tak samo jsme se propracovali pod naší klíčovou kvartální strukturu“ – ano, může být, ačkoliv už bylo v pákových pozicích zlikvidováno od počátku této korekce cca 2 mld. USD longů, stále to nemusí být dostatečný shake out.

Nerad se opakuji, ale myslím, že všichni bedlivě sledují vývoj ceny a dnešní zavíračka bude klíčová…

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x