S rychle vyvíjejícími se technologiemi jdou ruku v ruce i novinky ze světa kryptoměn, díky tomu , že je tento prostor otevřen všem, zde panuje vysoká konkurence, což je skvělé pro uživatele ale zároveň je velice snadné se v tomto prostoru ztratit.

Tento měsíc není výjimkou, pojďme se teď podívat na některé zajímavé události a novinky které by vám neměly uniknout.

V úvodní aukci Polkadot vítězí Acala

Decentralizovaný finanční protokol Acala byl vyhlášen vítězným projektem, který porazil svého konkurenta Moonbeam v úvodní aukci Polkadot, získal astronomickou částku 32,5 milionů DOT tokenů (cena se v době psaní článku pohybuje okolo 40 dolarů za jeden DOT token).

Mastercard spouští kryptoměnové karty

Mastercard spouští kryptoměnové karty, které uživatelům umožní okamžitě převést jejich digitální aktiva na tradiční fiat peníze. Tuto vymoženost bude možno využít prozatím v Asii a Tichomoří.

ENS pouští do oběhu svůj nový token

Časní příznivci si užívají další odměnu. Protokol Ethereum Name Service (ENS) pouští do oběhu svůj nový token a to přímo do rukou uživatelů. Pokud jste splnili podmínky pro tuto tučnou odměnu mohli jste získat od 200 až po 1000 ENS tokenů. Cena tokenu se dnes pohybuje na hodnotě okolo $44 dolarů. Kolik to dělá? Na to už může přijít každý sám, tato částka je ale určitě hodna pozornosti.

Avalanche je v TOP 10 dle třžní kapitalizace

Kryptoměna Avalanche (AVAX) se dostala do top 10 a vytlačila tím notoricky známou kryptoměnu Dogecoin, což určitě nepotěší milovníky psů. Tržní kapitalizace dosáhla poprvé v historii hodnoty přes $30.5 miliardy dolarů.

Discord (ne)pracuje na integraci Etherea

Akciová společnost Discord, která má přes 300 milionů uživatelů pracuje na integraci Etherea a NFT. CEO Jason Citron po vlně kritiky z řad uživatelů prohlásil, že v současné době nemá v úmyslu uvádět tento plán v realitu. Zatím se soustředí na ochranu uživatelů, je si totiž dobře vědom rizik spojených s internetem nové generace tzv. Webu3.

Metavers si získal největší pozornost

I přes toto všechno se metavers obecně tento měsíc těšil největší pozornosti. Po tom co Mark Zuckerberg ke konci října veřejně ohlásil změnu názvu své firmy Facebook na Meta, se projekty spojené s tímto narativem vyšplhaly do nynějších maxim. Důkazem může být MANA (Decentraland) nebo projekt zvaný SAND (The Sandbox). Které za necelý měsíc vzrostly o neuvěřitelných 400%.

5 2 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x